Kaygı Bozukluğu

Kaygı Bozukluğu

Bunu sadece ben mi yaşıyorum?

 Sürekli kaygılı olmaktan yoruldum!

Kaygısız bir dünya.. Kulağa ne kadar da hoş geliyor. Ancak kaygılı olmak gibi kaygısız olmanın da bir seviyesi olmak zorunda.

Pek çoğumuzun duyduğu bir laboratuvar deneyini hatırlayalım.

Stres algısından arındırılmış bir farenin stresli diğer farelere göre beklenmedik risklere girdiği gözlemlenmiştir. Sonuçta bu stres algısı düşük olan farenin girdiği risklerden dolayı, doğal olmayan bir sebeple öldüğünü biliyoruz.

Anlaşılacağı üzere, bir kaygı dışa vurumu olan stres, belli durumlara kadar yaşamımızı sürdürmek için uyarıcı levha görevi gibi bize fayda sağlamaktadır.

Yani stresli olmak sağlıklı yaşamın bir parçasıdır.

Ancak bunun düzeyini iyi tutturmak elbette kolay değildir. Hiç kaygılanmamak önemli bir sorun olduğu gibi aşırı kaygılanmak da bir o kadar önü alınması gereken bir sorundur.

Kaygı, kendimize ya da ilişki kurduğumuz birileri tarafından zihnimize önceden aktarılmış bir takım doğru ya da yanlış kabullerle, çevremizde gelişen ve değişen durumları değerlendirirken aşırı strese girme durumudur. Aynı değişikler, çevremizdeki diğer bireyler tarafından farklı değerlendirilebilir. Buradan da anlaşılacağı üzere, ortada bir bakış açısı ve ölçme farkı mevcuttur.

Bakış açımıza ve ölçülerimize ise elbette tecrübelerimiz yön verecektir. EFT için en önemli konu olan deneyimlemelerimizde hissettiğimiz duygularımız.

Stres, tecrübe edilmiş bir duygu anında ortaya çıkar. ‘’Burada benim kaygılanmama sebep olan, daha önce karşılaştığımda beni zorlayan bir şey var.’’ diyerek, bizi uyaran bir streslilik ve fazlası olursa kaygı daha fazlasında aşırı kaygı ortaya çıkar. Bu durum önü alınmadığı taktirde kişinin yaşam kalitesini düşürerek çekilmez bir duruma sürükleyebilir.

 

Kaygısız bir dünya mümkün mü?

Yaşanan stresin düzeyi çok yükseldiğinde ve kaygının yaşam kalitesini olumsuz yönde etkilediği hallerde destek almak, atılacak en iyi ilk adımdır.

Bu konuda, EFT, en iyi en verimli yöntemlerin başında karşımıza çıkmaktadır.

Kaygı bozukluğu ve stres yönetimi konularında siz, aileniz, çocuğunuz ya da yakın çevrenizden birilerinin destek alması için EFT Journey’den alacağınız seansla bunu kolayca atlatabilirsiniz.

Kısa zamanda günlük alışkanlıklarınızı, istediğiniz gibi şekillendirebildiğinizi ve yaşam kalitenizin yükseldiğini çevrenizdekiler de şaşkınlık ve beğeniyle gözlemleyebilecekler.

EFT Journey ile yaşam kalitenizi yükseltmenize destek olma için sizi EFT seansı deneyimine bekliyoruz.

Merak etmeyin. Bunu sadece siz yaşamıyorsunuz. Aşırı kaygılılık halinden özgürleşmek için adım atmaya oldukça yaklaştığınızı söyleyebiliriz. Kaygıdan arınmayı seçen huzurlu gruba katılmak için sizi EFT Journey’e bekliyoruz.

Add a Comment

Your email address will not be published.

X