Çocuklarda EFT

Çocuklarda EFT

Yeni nesille, yeni nesil sorunlar!

Duygu yeni keşfedilmiş ya da yeni icat edilmiş bir şey değildir. İnsan var olduğundan beri duygu da var. İnsanlık ise hissederek ve hissedeni fark ederek, duygusunun farkında. İnsanın, kendisi hakkında fark ettiği ilk şey belki de duygusudur. Henüz doğmadan önce, anne karnında duygu etkileşiminin başladığını kanıtlayan pek çok bilimsel çalışma mevcut. Bu halde, yeni neslin yaşadığı ve bize yaşattığı krizler her ne kadar bize yeni gibi gelseler de, aslında hepsinin kökeninde duygu var. İnsanlık tarihi boyunca dışavurum biçimleri değişse de temelde kendileri değişmeyen duygular. Fiziksel duygular gibi. Mesela üşümek. Kimimiz fazla kimimiz az üşürüz. Kimimiz hemen kimimiz yavaş yavaş üşürüz. Ancak üşümek yani dokunma duyusu ile ilgili bu his canlı her bünyede çeşitli halleriyle gözlemlenir.

Fiziksel olmayan hisler de üşümek kadar eski duygulardan kaynaklanmaktadır. Siz de çocuk oldunuz. İsyan ettiniz, kızdınız, küstünüz, bıktınız, coştunuz, şımardınız, alındınız, aşırı alındınız ve daha aşırı alındınız. Bunlara sebep olan olaylar, teknolojik aygıtlar, araçlar değişse de ortaya çıkan duygular değişmedi. EFT Journey’de, değişmeyen bu duygularınızın taşıdığı tecrübeyi ve size etkilerini yerine oturtmak konusunda destek oluyoruz. Diğer taraftan karmaşa yaşadığınız çocukluk dönemizin duygularınızı çocuklarınıza aktarma ihtimali çok yüksek.

Bu çocuk neden böyle yahu?
Çocuğunuzun hissettiği duyguların, sizin çocukken hissettiğiniz duygulardan farkı yok. Duygusunu hissetme düzeyi, dışa vurma, ortaya koyma, yansıtma hali farklı olabilir. Duygusunun ortaya çıktığı an ve tepki verme şekli değişiklik gösterebilir. Ancak sizin de insan olarak yaşadığınız bir duyguya denek geleceği kesin. Yani sizin o duyguyu bir yerlerden tanımanız mümkün. EFT bu tanıdığınız duygunun kaynağını bulmaya yarar. Daha sonra o duyguyu pozitife çevirmenize yardımcı olur. Bu tanıdık duygunun çocuğunuz için de pozitife dönmesi EFT ile mümkün. EFT’nin çalışma yöntemi ve faydaları açısından çocuklarla yetişkinler arasında hemen hiç fark yoktur.

BU ÇOCUKLA NASIL BAŞ EDECEĞİM?

EFT Journey’de, çocuk danışanlarımızla yaptığımız seanslarda tecrübe ettiğimiz üzere, duygu paylaşımı ve seansa katılımda yetişkinlere göre çok daha az barajla yaklaştıklarını gözlemekteyiz. Bu durumda çocuklar, yetişkinlere göre çok daha hızlı yol alabilmekteler. Kısa zamanda, kaygı, endişe ve hatta ağır etkilendikleri olayların travmalarını dahi kolayca geride bırakabilmektedirler.

Sınav, kalabalık önünde özellikle de sınıf arkadaşlarına karşı ilişkilerinin her biriyle baş etme, konularında zorluk yaşayan çocukların EFT seansları sonrası açıkça gözlemlenebilir farklar elde ettiklerini, EFT Journey’deki seanslarımızda biz de tecrübe ediyor ve tabi çok mutlu oluyoruz.

Çocuğunuzun gerginlik, aşırı endişe, uyku, yemek, odaklanma gibi konularda yaşadığı sorunlara doğru temaslar için EFT Journey’den seans alabilirsiniz. Çocuğunuza ait bu, sizi bezdiren durumlar, EFT ile tahmin edemeyeceğiniz kadar kısa sürede ve kolayca çözüme ulaşacaktır. Sorunlar duygu temelli olduğu için yeni nesil değil. Sadece nesil yeni.

EFT Journey’in kurucusu Gülay Gecü’nün uyguladığı yeni nesil EFT teknikleriyle çözüm çok yakınızda.

Add a Comment

Your email address will not be published.