Sıkça Sorulan Sorular

Sizlerden gelen EFT Seansları ve EFT Sertifika Eğitimi hakkında sıklıkla merak ettiğiniz soruların cevaplarını burada bulabilirsiniz.

EFT Seansları Hakkında

EFT seansları, bipolar ve şizofren kişilik bozukluğu ve epilepsi hastalarının dışındaki tüm sorunlar için düzenlenebilir. Bireysel seanslarda, Kilo, depresyon, panik atak, travma, travma sonrası stres bozukluğu, sınav kaygısı, doğum hikayesi, fobiler, ilişkiler, bağımlılıklar, alerjiler, hastalıklara neden olan duygusal problemler gibi birçok alanda görüşmeler yapılır. Bireysel seanslar olabileceği gibi, grup seansları ile de EFT uygulamak mümkündür.
EFT seansı içerisinde NLP diye tabir edilen, kendini ikna etme yönetmelerinin bir kısmını kullanıyoruz. Bize acı veren hikayeleri dönüştürmek için, NLP bir kısım etkili yöntemi bize eşlik eder. Ancak EFT başlı başına motivasyon üzerine kurulmuş bir sistematiğe sahip değildir. EFT, gerçek bir yeniden kodlama yöntemidir. NLP’nin etkileriyle kıyaslandığında, en önemli fark geçici değil kalıcı olmasıdır.
EFT açık bilinçle çalışılan ancak motivasyon gibi geçici kaynaklara bağlı olmayan tekniklerle, üzerinde çalışılan sorunu kalıcı olarak giderecek yöntemler uygular. Bu yöntemlerin en başında kodlama gelmektedir. Motivasyon sorunlarla başa çıkmak için ancak bir araçtır, çözüm değildir.
Tapping, bedenin strese verdiği yanıta süratle ve etkili bir şekilde müdahale ederek, sağlığı ve esenliği tehdit eden sorunların kökenine inmeyi hedef alır. Davranışlarımızı, duygularımızı ve dünyayı algılayış biçimimizi değiştirir. Tapping ile duygusal travmaları ve bunları takip eden olumsuz deneyim odaklanmalarını temizleriz. Olumsuz deneyimler bize tecrübe olarak kalır. Ancak olumsuz etkileri devam etmez. Kendimizi daha yakın tanımaya, olumlu deneyimleri ve hatıraları hatırlamaya ve böylece kendi gücümüzü keşfetmeye başlarız.
Biz EFT ile kendimizle çalışırken, değişen enerjimiz ve algımızla, başta ailemiz olmak üzere tüm çevremizle olan ilişkilerimiz de gelişmeye ve değişmeye başlar.
Biz, size yüksek motivasyonla kandırıp, geçici mutluluk ve yüksek ego vaat etmiyoruz. NLP’den en önemli farkı diyebiliriz. EFT, size mucize vadetmez. Hiçbir tıbbi tedavinin yerine geçmez. Ancak tedavilerin etkisini artırır.
EFT, kendi ellerimizle kendi bedenimize yaptığımız vuruşlarla gerçekleştirdiğimiz, kendi gücümüzü keşfettiğimiz bir araç. Yani güç bizde ve biz o gücü kendi kendimize işleyebiliyor. Kalp-zihin-beden üçlüsünü dengede kullanmaya başlıyoruz. Bu üçünü birlikte kullanmayı bilmek çok önemli. Ancak EFT, elbette çok fazla sorunu ele alıp, çok verimli faydaları olduğu için mucize gibi gelse de temelde basit bir işleyişi var.

EFT Sertifika Eğitimi Hakkında

EFT Amerika’da ortaya çıkan bir teknik olmasına rağmen, önce Uluslararası Meridyen Terapistleri Derneği olarak, sonrada 2013 yılında ise Uluslararası Enerjistler Birliği Derneği bünyesinde, EFT tekniğine yeni yaklaşımlar ve katkılar sağlayarak dünyada yaygınlaşmaya devam etmektedir. EFT, İngiltere Ulusal Sağlık Servisi (NHS) resmi kapsamındadır. Yani, EFT, İngiltere resmi sağlık sisteminin içinde en az psikoloji ve diğer danışmanlıklar kadar önemsenmektedir. İngiltere, şu anda EFT'nin merkezi olarak kabul edilmektedir.
EFT Journey Akademi’de alacağınız online ve/veya yüz yüze eğitimlerle, önce EFT Temel Eğitimi sonrada EFT Uzman Sertifikanızı alabilirsiniz. Aldığınız bu eğitimler sayesinde hem kendinize hem başkalarına EFT yapabilecek yeterliliğe sahip olursunuz.
EFT temel eğitimi,30 saatlik bir eğitimdir. Bu eğitimin içerisinde EFT ile ilgili temel kavramlar, SUE Ölçeği, EFT’nin tarihçesi, versiyon modeli, Enerji milyarderi gibi konu başlıkları bulunmaktadır.
EFT uzmanı olmak için öncelikle EFT Temel eğitimi almak zorunludur. EFT Temel eğitimini tamamlayanlar Uluslararası Enerjistler birliği derneğinden onaylı uluslararası geçerliliği olan sertifika, derneğe bir yıllık üyelik ve uzmanlık eğitimine katılmak için hak kazanırlar.
EFT uzmanlık eğitimi ise 120 saatlik bir eğitimdir. EFT uzmanlık eğitiminde, Pozitif EFT, Gelecek yönelim, EMO, Supermind, Hikâye Protokolü, Enerji varlıkları, Enerji matriksi gibi bir EFT seansında uygulayabileceğiniz farklı yöntemleri öğrenirsiniz.
EFT’nin Merkezi İngiltere’de kurulmuş olan EFT Journey Academy onaylı sertifikanız ile, EFT Uzmanı olarak, kendiniz dışındakilere de terapi uygulayabilirsiniz. Bu sertifika ile ETF’yi önemli ve faydalı sağlık servislerinin içinde kabul eden özellikle İngiltere gibi ülkelerde özel/resmî kurumlarda çalışabilirsiniz.
EFT Jouney ile çıktığınız Sertifika Yolculuğunuzla hem kendisi özgürleşmiş hem de insana bütüncül bakmayı hedef alan bir EFT uzmanı olursunuz. EFT Journey ile uzmanlık eğitimini tamamlayanlar, uluslararası geçerliliği olan sertifika ve derneğe bir yıllık üyelik kazanırlar. EFT Journey’in kurucusu EFT Master Gülay Gecü’den, EFT Uzman Sertifikanızı on-line olarak alabilirsiniz.

Aradığınız cevabı bulamadınız mı?

Aşağıdaki formu doldurama bize sorunuzu iletin. 24 saat içerisinde size dönüş yapacağız.

  0
   0
   Your Cart
   Your cart is emptyReturn to Shop